We note that You are visit out site from US.
Nice to see You! Please note - that is no problem for us! We can send your order to any palce, especially in Europe.
You can pay for the order in Euro (€) too - just select your currency in top left corner of our site.
Hide this window forever

Druk tkanin i dzianin naturalnych

Naturalne Tkaniny do druku z certyfikatem GOTS

druk na tkaninie z gots, nadruk na materiale z gotsGOTS- czyli Global Organic Textile Standard to wiodący na świecie standard certyfikujący wyroby tekstylne. Certyfikat obejmuje wszystkie etapy produkcji wyrobów z tkanin naturalnych – od uprawy, proces tkania aż po wykończenie materiału.

Pochodzenie włókien wg standardu GOTS powinny być naturalne, a uprawy powinny być prowadzone metodami ekologicznymi bez udziału pestycydów, niepotrzebnej chemii.

To najlepszy w branży certyfikat obejmujący wszystkie etapy produkcji wyrobów z tkanin naturalnych (od surowca poprzez gotowy produkt). Aby go otrzymać należy spełnić bardzo rygorystyczne kryteria środowiskowe w oparciu o odpowiednie międzynarodowe wytyczne.

Dodatkowo produkty nie powinny zawierać żadnych materiałów wytworzonych przy użyciu GMO.

W standardzie GOTS ważną rolę odgrywa również odpowiednia gospodarka wodna. Producenci zobowiązani są do stosowania oczyszczalni i zamkniętego obiegu wody. Co jest szczególnie istotne w przypadku tkanin takich jak len czy bawełna, które produkowane są przy dużym udziale wody.

nadruk na materiale organicznym

Materiały do druku z certyfikatem OEKO-TEX Standard 100

druk na tkaninie z gots, nadruk na materiale z gotsTkaniny certyfikowane znakiem Oeko-Tex są bezpieczne dla człowieka i środowiska. Certyfikat ten potwierdza czystość materiału na wszystkich etapach produkcyjnych (włókna, przędze, tkanina). Materiały oznaczone tym znakiem, nie zawierają substancji szkodliwych w stężeniach zagrażających życiu lub zdrowiu człowieka. W badaniach do certyfikatu oznacza się między innymi takie substancje jak pestycydy, formaldehyd, chlorofenole, barwniki alergizujące, zabronione barwniki azowe i ekstrahowalne metale ciężkie.

Atramenty

Druk który oferujemy jest wykonany atramentami pigmentowymi na bazie wody; są one całkowicie wolne od metali ciężkich, formaldehydu i etoksylatów alkilofenoli (APE), to czyni je nieszkodliwymi, nietoksycznymi i biodegradowalnymi. Proces druku atramentami które są biodegradowalne oraz bez udziału wody sprawia, że nasz druk jest rozwiązaniem przyjaznym dla środowiska naturalnego.

Woda

Najważniejszym czynnikiem ryzyka środowiskowego w tekstyliach jest zanieczyszczenie wody. Ilość zmarnowanej i zanieczyszczonej wody jest oszałamiająca.

W konwencjonalnych procesach farbowania i drukowania tekstyliów ilość wody wykorzystywanej w tym procesie może wypełniać Morze Śródziemne co dwa lata!

Dlatego druk cyfrowy idzie w kierunku zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne.

Technologia druku pigmentowego w stosowanym przez nas systemie drukowania nie wymaga obróbki wstępnej, gotowania, parowania ani prania. W procesie druku i utrwalania nadruku nie wykorzystujemy nawet grama wody!

Ochrona środowiska to nie tylko trend, to częścią naszej strategii.

Poprzez ciągłe innowacje, dostosowania i poświęcenie, staramy się nie tylko spełniać stale zmieniające się standardy branżowe, ale je przewyższać.

Jednym z naszych najpoważniejszych zobowiązań jest śledzenie nowych badań w zakresie produkcji tkanin, technice druku i kampanii publicznych dotyczących wpływu zakładów farbiarskich i poligraficznych na środowisko. Dążymy do zmniejszenia udziału naszej firmy, naszych partnerów i naszych klientów w zanieczyszczeniu środowiska które nas otacza.

Druk cyfrowy pigmentowy to opcja przyjazna dla środowiska, opłacalna oraz zapewniająca najwyższej jakości nadruk na tekstyliach.

Sprawdź nasze Tkaniny do druku oraz Dzianiny do druku