Druk tkanin i dzianin naturalnych

Naturalne Tkaniny do druku z certyfikatem GOTS

druk na tkaninie z gots, nadruk na materiale z gotsGOTS- czyli Global Organic Textile Standard to wiodący na świecie standard certyfikujący wyroby tekstylne. Certyfikat obejmuje wszystkie etapy produkcji wyrobów z tkanin naturalnych – od uprawy, proces tkania aż po wykończenie materiału.

Pochodzenie włókien wg standardu GOTS powinny być naturalne, a uprawy powinny być prowadzone metodami ekologicznymi bez udziału pestycydów, niepotrzebnej chemii.

To najlepszy w branży certyfikat obejmujący wszystkie etapy produkcji wyrobów z tkanin naturalnych (od surowca poprzez gotowy produkt). Aby go otrzymać należy spełnić bardzo rygorystyczne kryteria środowiskowe w oparciu o odpowiednie międzynarodowe wytyczne.

Dodatkowo produkty nie powinny zawierać żadnych materiałów wytworzonych przy użyciu GMO.

W standardzie GOTS ważną rolę odgrywa również odpowiednia gospodarka wodna. Producenci zobowiązani są do stosowania oczyszczalni i zamkniętego obiegu wody. Co jest szczególnie istotne w przypadku tkanin takich jak len czy bawełna, które produkowane są przy dużym udziale wody.

nadruk na materiale organicznym

Materiały do druku z certyfikatem OEKO-TEX Standard 100

druk na tkaninie z gots, nadruk na materiale z gotsTkaniny certyfikowane znakiem Oeko-Tex są bezpieczne dla człowieka i środowiska. Certyfikat ten potwierdza czystość materiału na wszystkich etapach produkcyjnych (włókna, przędze, tkanina). Materiały oznaczone tym znakiem, nie zawierają substancji szkodliwych w stężeniach zagrażających życiu lub zdrowiu człowieka. W badaniach do certyfikatu oznacza się między innymi takie substancje jak pestycydy, formaldehyd, chlorofenole, barwniki alergizujące, zabronione barwniki azowe i ekstrahowalne metale ciężkie.

Atramenty

Druk który oferujemy jest wykonany atramentami pigmentowymi na bazie wody; są one całkowicie wolne od metali ciężkich, formaldehydu i etoksylatów alkilofenoli (APE), to czyni je nieszkodliwymi, nietoksycznymi i biodegradowalnymi. Proces druku atramentami które są biodegradowalne oraz bez udziału wody sprawia, że nasz druk jest rozwiązaniem przyjaznym dla środowiska naturalnego.

Woda

Najważniejszym czynnikiem ryzyka środowiskowego w tekstyliach jest zanieczyszczenie wody. Ilość zmarnowanej i zanieczyszczonej wody jest oszałamiająca.

W konwencjonalnych procesach farbowania i drukowania tekstyliów ilość wody wykorzystywanej w tym procesie może wypełniać Morze Śródziemne co dwa lata!

Dlatego druk cyfrowy idzie w kierunku zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne.

Technologia druku pigmentowego w stosowanym przez nas systemie drukowania nie wymaga obróbki wstępnej, gotowania, parowania ani prania. W procesie druku i utrwalania nadruku nie wykorzystujemy nawet grama wody!

Ochrona środowiska to nie tylko trend, to częścią naszej strategii.

Poprzez ciągłe innowacje, dostosowania i poświęcenie, staramy się nie tylko spełniać stale zmieniające się standardy branżowe, ale je przewyższać.

Jednym z naszych najpoważniejszych zobowiązań jest śledzenie nowych badań w zakresie produkcji tkanin, technice druku i kampanii publicznych dotyczących wpływu zakładów farbiarskich i poligraficznych na środowisko. Dążymy do zmniejszenia udziału naszej firmy, naszych partnerów i naszych klientów w zanieczyszczeniu środowiska które nas otacza.

Druk cyfrowy pigmentowy to opcja przyjazna dla środowiska, opłacalna oraz zapewniająca najwyższej jakości nadruk na tekstyliach.

Sprawdź nasze Tkaniny do druku oraz Dzianiny do druku


2015 - 2022 © DRUKARNIA TKANIN KUKA, Wszystkie Prawa Zastrzeżone | Strona zaprojektowana przez TheWhiteRabbitstudio.pl | fot. M.P. Chudkiewicz|Grandessa | Podmiotem świadczącym obsługę płatności online jest Blue Media S.A.