Dzianiny i tkaniny poliestrowe

Poliester to wymagający rodzaj materiału. Dlatego druk na poliestrze oraz wszelkiego rodzaju mieszankach, w których składzie w przeważa poliester, możliwy jest przy zastosowaniu tylko jednej techniki – techniki sublimacji. Sublimacja to proces przechodzenia ze stanu stałego w stan gazowy. Druk scala się z poliestrem po nagrzaniu go do temperatury w wysokości 200 stopni Celsjusza. Technikę sublimacji można zastosować na dwa sposoby: umieścić atrament bezpośrednio na materiale przy użyciu drukarki cyfrowej albo zastosować druk transferowy, który pozwoli na druk na poliestrze przy zastosowaniu płaskiej prasy lub kalandra. Sublimacja to doskonała metoda umieszczania barwników zarówno na tkaninach, w których składzie znajdziemy poliester, jak i na ceramice pokrytej tym materiałem. Uzyskany w ten sposób poliester drukowany zachowa wysoką jakość, nie będzie się spierał, nie popęka ani nie wyblaknie. Warto przy tym pamiętać, że materiał poliestrowy, na którym chcemy wykonać nadruk powinien mieć jasne barwy, a w przypadku naczyń nadruk nie obejmie wystających części, np. ucha od kubka. Mając w pamięci te rady, z pewnością uzyskamy wspaniały rezultat: poliester drukowany! Zastosowania techniki sublimacji wymaga także lycra drukowana. Jest to materiał syntetyczny i otrzymanie dobrego jakościowo nadruku możliwe jest jedynie przy użyciu wysokich temperatur. Jednak dzięki temu lycra drukowana uzyska trwałe zabarwienie, które podobne jak w przypadku poliestru drukowanego zachwyci nas swoją gamą barw.

Druk na poliestrze

druk na tkaninach i dzianinach poliestrowych

Tkanina Oxford wodoodporna

 • Skład100% poliester
 • Gramatura190 g/m2
  Ilość gramów na metr kwadratowy tkaniny.
 • Maksymalna szerokość zadruku.150 cm
 • Pranie delikatne
  pranie w temperaturze poniżej 30 st. C. nastawiając program dla tkanin delikatnych z użyciem środka piorącego nie zawierającego fosforanów. środek piorący nie powinien zawierać fosforanów.
  Pranie
 • Szczegóły delikatnego prania tkanin KUKA

Tkanina charakteryzuje się wysoką wytrzymałością i odpornością na przetarcia, rozciąganie i rozrywanie. Materiał posiada właściwości wodoodporne. Nie zawierają szkodliwych pierwiastków i metali ciężkich. Możemy go wykorzystać do produkcji toreb plażowych, plecaków, nerek, toreb sportowych, mufek i pokrowców do wózków, legowisk dla zwierząt, odzieży roboczej i sportowej (np. kurtek, kamizelek), apteczek samochodowych, mat bagażnikowych, czy osłon na koło zapasowe.

Cena materiału z nadrukiem

 • Wzór z Galerii38,00 zł/mb
 • Twój Wzór34,20 zł/mb

  *gdy wgrywasz Swój wzór

2015 - 2022 © DRUKARNIA TKANIN KUKA, Wszystkie Prawa Zastrzeżone | Strona zaprojektowana przez TheWhiteRabbitstudio.pl | fot. M.P. Chudkiewicz|Grandessa | Podmiotem świadczącym obsługę płatności online jest Blue Media S.A.