Wzory do nadruku autorstwa Mhdy - KU-KA

31525-logo.jpg Od dziecka uwielbiałam tworzyć – szyłam i robiłam na drutach ubranka dla lalek. Robiłam też dla nich buty z gumek do ścierania i zastawę stołową z opakowań od leków i plasteliny.
Okładki zeszytów powlekałam sreberkami od cukierków i cięłam drobniutko kartki w kratkę. Wszystko to zszywałam, by powstawały unikatowe mini bruliony do małych rączek lalek barbie.

Moją pasją było też rysowanie. Zafascynowana bajkami Disneya, uwielbiałam rysować czarownice i księżniczki. Coś z tej bipolarności zostało mi do dziś.

Jestem absolwentką Wydziału Tkaniny i Ubioru ze specjalizacją Wzornictwo na łódzkim ASP. Ukończyłam również studia podyplomowe z zakresu grafiki komputerowej, a kilka lat później kolejne z ilustracji.

Od ponad 10 lat pracuję jako projektant wzorów odzieżowych. Wykonuje również zlecenia indywidualne w postaci kartek okolicznościowych, które sama ilustruję.

Obecnie, jako świeżo upieczona mama, tworzę głównie ilustracje i wzory dziecięce.
Rysuję kredkami, markerami i akwarelami. Następnie, w wyniku obróbki prac w programach graficznych, nadaję im nowe oblicze.

Marta Horodniczy